logo saha satış sms ve mail ile bildirim gönderim

Saha satış elemanları gün içinde bir çok müşteri ile iletişim halindedir. Görevleri itibariyle günlük daha fazla müşteriyi ziyaret etmek ve satış hedeflerini gerçekleştirmek öncelikli hedefleridir. Peki bir saha satış elemanının işini kolaylaştırmadan, ciro arttırmasını beklemek, daha fazla müşteri ziyaretini yapmasını beklemek mümkün müdür? tabi ki değil.

Bu yazımızda saha da satış yapan plasiyerler için tasarlanan ve onlara büyük kolaylık sağlayan Logo muhasebe programları ile tam entegre çalışan, Mobil320 Logo Mobil Saha Satış Asistanı uygulamasının, saha da sıcak yada soğuk satış yapan mobil satıcıların işledikleri belgeler sonrasında satış belgelerinin veya tahsilat belgelerinin otomatik olarak sms veya mail aracılığı bildirilmesini ele alacağız.

İç yönetime SMS ve Mail ile bildirim;

öncelikle bir saha satış elemanı, siparişleri aldıktan sonra bir üst yöneticiye bildirmesi gerekebilir. Bunun için M320 logo saha satış uygulaması içinde bir hiyerarşik üst-ast ilişkisi vardır. Yani her satış elemanın bağlı olduğu üst bir amir bulunmaktadır. Saha elemanı siparişi aldıktan sonra, M320 logo mobil saha satış uygulaması servisi tanımlanan kurallar çerçevesinde, siparişi onay için üst amirin mail adresine otomatik belge olarak gönderebileceği gibi, SMS ile de gönderim yapabilir. Bu sayede sipariş alınır alınmaz onay için yöneticiye bilgi düşer. Yönetici ilgili siparişi detaylı olarak tek ekran üzerinden analiz edip, Siparişi onaylayabilir, üst yöneticiye onaya gönderebilir veya sevk edilemez hale getirebilir.

Alınan Sipariş veya tahsilatın, Karşı müşteriye SMS veya mail ile gönderilmesi

Sipariş alımından sonra, siparişi veren ve alan taraf arasında herhangi bir sorun oluşmaması için genel olarak, sipariş alımı sonrasında saha bluetooth yazıcılarından baskı yapılarak karşı alıcıya verilmektedir. Bu bir yöntem olmakla beraber, her satıcıya bir yazıcı satın almak, zaman içinde bakım maliyetleri, şarj problemleri düşünüldüğünde aksaklıklara yol açtığı görülmektedir.

M320 logo mobil saha satış uygulaması içinde yer alan bildirim teknolojisi sayesinde bunlardan kurtulmak, satış elemanlarının işlerini kolaylaştırmak ve performansını arttırmak elbette mümkündür.

M320 Logo mobil saha satış uygulaması içinde eklenen kurallar ile, satış veya tahsilat alındığında alınan tahsilatın veya satış belgesinin otomatik SMS veya hazırlanan tasarım ile karşı müşteriye form olarak mailine gönderilmesi mümkündür.

Bu sayede mutabakat sorunları da ortadan kalkmaktadır.

Peki Bu Özellik Nasıl Yapılandırılır!

öncelikle, M320 Logo mobil saha asistanı enterprise pakete sahip olmanız gerekir. Yönetim sayfasında yer alan bildirim yönetimi alanından kural tanımı yapılmalıdır. Kurallar sonucunda alınan siparişler sms veya mail olarak hem üst yöneticiye hem de karşı müşteriye otomatik gönderilmeye başlanacaktır.

Mail yapılandırması ve Sms api bilgilerini, Ayarlar > Sistem ayarları bölümünde yer alması elbette zaruridir. Yapılandırma sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız destek ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz.